Nálad semmi sem úgy van. Mondja, és igaza van.
A full értelmetlen, kis egzotikumjaimról, amelyekre rá szoktak kérdezni. Ne keress mélyebb értelmet. Így alakult.
1. színes cédulák és filctollak, különösen tanárként (egész régi)
Így néz ki egy igazán elkötelezett, ELTÉ-n végzett magyartanár József Attila-összese.
2. bambuszbicikli, fogaskerekű (középrégi, 2011 óta, a napi biciklizés 2002 óta)
Ez az egyetlen járművem, az identitásom (a bicikli, mármint). A váz 1,8 kiló. Teljesen máshogy viselkedik, mint a fém: repülős, könnyű. Kézműves darab, most lesz öt éves, egy fehérvári mérnök készítette, törésteszteket is végzett, de neki ez a kísérlet hobbi.
Erről ismertek fel, amikor megtámadtak a fogason.
3. mosható pelenka és női betét (2008-tól)
Még a mamami hőskorában, mindkét gyereknél (illetve Julis volt pelenka nélküli is /EC/, de az nagyon nem sikerült, hogy őszinte legyek). BambinoMio, külön külső és prefold belső, női betétként meg a norvég ImseVimse. Bizony, vödör, ecetes áztatás, napon szárítás, és hatalmas csomag a fenéken. De mi komolyan gondoltuk az ökót, és elég keveset költöttünk a kakiprojektre.
4. női kehely (2008 óta)
Más néven inti kehely, menstruációs szegédeszköz szilikonból. Az enyém DivaCup. Hogy miért? Nem fogy el. Olcsó. Öko. Tiszta és tökéletesen zár, nem lehet érezni, de ehhez persze meg kell tanulni jól felrakni (nem azonnal sikerült, meg kell vallanom).
Hátrány: kakilni nehéz, ha fönt van. Közvécében igen macerás kimosni.
5. űrmelltartó (NuBra) ez új, tavaly óta
Ez is volt már, talán a sportrovatban. Nagyon szabad érzés. Mert ugye olyan rafinált pántmegoldások vannak, bármilyen estélyi ruha alá, de amióta nettósítottam a testem, nem ellenség a gravitáció. Semmi nincs a hátamon, vállamon, nyakamban, hónom alatt, mégse lobog a szélben, meg döfi át a ruhát, sőt, dekoltázst képez, ami nekem ugyan nem hiányzik, az már bruttó, de ha annyira szeretnék NuBráék, legyen.


6. saját keverésű protein (tavaly óta)
Annyiféle termék meg innováció van, én ketogén is vagyok, miért ne mennék el a lehetőségek széléig? Nagyon tetszik a NIKE ID is, ez a jövő.
Belezúztam a közepes láncú zsiradékokat, mindenféle aminosavat, vitamint, fölvaníliáztam és sztíviával édesítettem. Ami a bázisfehérjét illeti, megtörtem a tejsavó uralmát: rizs–tojás–kender–tejsavó keverék lett. azt persze nem garantálják, hogy ez így finom lesz. És nem is, de ettől nem ment el a kedvem.
A következő adagon állítottam egy kicsit, kivettem a C-vitamint, több tojást tettem bele, kevesebb BCAA-t, és az finom lett.
Részletesebben: Create Your Own
7. kúszónövény-fülbevaló (1996, felújítva 2016-ban)
Ezt húsz évesen csináltattam, saját ötletből: egy futónövény elburjánzik, és beszövi a fülcimpám. Eltört. Drága aranyműves olvasóm, áldott legyen a neve, mosolya és hasizma, most javította, és pótolta a másik felét is, ami csak egy sima pici virágfej. Ezüstből van. Kellett hozzá a fülkagylóm, gipszbe is nyomtam annak idején, így pont illik rá.
Ez a fotó annyira rossz színű, hogy lőttem ma reggel egyet.
8. banántartó doboz (2006-tól)
Alapdarab. Hegymászóboltban vettem. Mindig elsütöm, hogy tízezer darab (féle) banánon tesztelték, hogy biztosan minden forma, méret beleférjen. Ezt aztán mindenki áhítatosan ismételgeti, jól hangzik. És íme, a tízezer-egyedik:
Annyit röhögött rajta, hogy vettem Ednek is egyet (felfedeztem a BUTLERSben). Extrém minőség, nem törik, nem fakul, nem kopik.
9. Letter box kapszulák a The Protein Workstől, szintén tavaly óta.
Ebben van a vitamin és az ízületvédő. Belefér a postaládába, mármint brit méretezés szerint. Szerintem nagy ötlet.
10. illy kávé, 2013 márciusa óta
Ezt tudjátok, tele van vele a blog, de itt nem csak a márka a lényeg, hanem egy bizonyos fajta rendszer: gép és kapszulák. Az otthoni, nem darálós kávézás csúcsa, egy oratórium minden adag. Októberben kihagyom, kotyogós lesz (ami ahhoz képest popsláger), másra kell a pénz.
11. kávécukor-gyűjtemény, hát, talán 2004-től, van, aki még emlékszik? Pasaréten már volt.
Az én csodálatos Japánból, Peruból, Izlandról, Grúziából származó tasakjaim! Megannyi gesztus, hozták nekem. Nem eszem cukrot, csak alkalmanként (vááá, egyre többször…) egy hintés kókuszvirágcukrot, az meg nem tasakban van. Ami mégis kell (ovis kalács élesztője, gyerekek palacsintája), innen származik.
Mindenki tudja róla, ezt a szenvedélyemet, mindenki hoz nekem utazásai kávézóiból, és a mindenkinek a testvére, apja, zsiráfja is. És amilyen, közé keveredik neszkávé, só, repülős evőeszköz, édesítőtabletta, kávé mellé pici csoki, süti. A csomagolások, a feliratozás változatossága elkápráztat: kocka, tasak, csíkcukor, horoszkóp, várospromó, politikai kampány cukrai.
A brit kávécukor három grammos. Ott már ragáltak a járvnyszerű cukorfüggőségre és elhízottságra, és eredetileg is szarabb a táplálkozásuk. Magyarországon 5 gramm, a Starbucksé 3. Spanyolországban, ahol a tenger étkeit, friss zöldséget és gyümölcsöt tol mindenki, hat vagy hét.
Jé, zsiráfgyűjtemény! Zsiráfmánia. Hát, azt majd megírom külön, most megyek úszni, ragyog a nap.
A poszt megjelenését a NuBra, a TPW, a Segafredo, az Illy, az ékszerész lány, a Bambino Mio, az ImseVimse, a Századvég Kiadó, a Magyar Dinnyetremesztők Érdekvédelmi Egylete, a BUTLERS és a BKK összesen 4587132 forinttal támogatta.
Tagged: autótlan, életmód, étel, öko, bicikli, gyereknevelés, hangulat, ital, múlt, nő, sport, személyes, tanár, test, top 10
